16 Kasım 2005

tabak & tabak

Peçete tekniği ile iki tabak yapmıştım. Peçeteden önce gelincikler kesiliyor, cam tabağa arka taraftan yapıştırılıyor. Varak yapıştırıcısı kullanarak varak ile kaplanıyor. Hocamız üzerine katran sürmemizi tavsiye etmişti. Varağın parlamasını önledi ve biraz eskitilmiş görüntüsü verdi. Son olarak vernikledim.


6 yorum:

sebboy dedi ki...

Çok şık olmuşlar elinize sağlık

tuhfe dedi ki...

Merhaba Hülya hanım yorumlarımı göremiyorum bakalım bu kez size ulaşacakar mı!
Şimdiye kadar yayınlamış olduğunuz her şey çok güzeldi. Özellikle Ebru lara bayıldım. Ellerinize sağlık.

Filiz TÜLÜ dedi ki...

Merhabalar..Daha yeni bakalbildim sitene..Ellerine sağlık sen de gerçekten çok güzel yapmışsın siteni..Bu arada tabak çok hoşuma gitti..Ben de kızımla beraber boyama tekniklerine gidiyorum..Şimdilik ahşap ağırlıklı çalışıyorum..Gerçi 2-3 ay sonra sadece dekoratif boyama ya dönüş yapacağım..Çünkü dekoratif boyama da renk sınırı yok..Dekopaj olsun peçete çalışması olsun biraz renkler sınırlıyor..Görüşmek üzere..

Filiz TÜLÜ dedi ki...

Merhabalar..Bugüne kısmetmiş..Blogunuza daha yeni bakalbildim..Ellerinize sağlık çok sade ve güzel olmuş..Tabakta çok hoşuma gitti..Ben de boyama teknikleri kursuna gidiyorum..Hafta sonu kızımla beraber..Şimdilik daha çok ahşap çalışıyoruz..Ancak yakında dekoratif boyamaya dvam edeceğim..Görüşmek üzere..

ayse dedi ki...

gunlugunuzu zevkle takip ediyorum cok guzel calismalariniz var tabaklarda cok guzel olmus ayrica ortude cok guzel yakindan cekip gosterirmisiniz basarilar dilerim

Hülya YILMAZ dedi ki...

Şebboy, Tuhfe, Filiz, Ayşe: beğendiğinize sevindim.
Ayşe mail adresini gönderirsen yakın bir çekimi mail edebilirim.
Ya da buraya mı eklesem acaba??