21 Haziran 2007

bahçemizden görüntüler

Geçtiğimiz hafta sonu Ankara yakınlarındaki bahçemize gittik. 100'e yakın ağacımız var (yani dikili bir ağacımız mevcut!). Meyvelerin ağaçtaki hallerini görüntüledim. Ağaçları 2003 yılında dikmiştik. Geçtiğimiz yıl zamansız soğuk nedeniyle ağaçlar meyva vermemişti. İşte bu yıl böyle güzel meyvalar verdiler. Amacımız, çocuklar ağaçtan meyva yemenin keyfini tatsın.


Ağaçlarımızın ve çiçeklerimizin isimleri de var. Abimin ıhlamuru, Ruki'nin gülü (yukardaki resim), Sultan'ın asması, gibi...

8 yorum:

bocuruk dedi ki...

Hepsi harika:)

Hülya dedi ki...

Ne kadar şanslısınız...

Papatya dedi ki...

Karadutlar da benim olabilir mi? :)

YELDA AKSU dedi ki...

Ne kadar guzel bir sey yapmissiniz, ne iyi dusunmussunuz, biz de yapabilir miyiz ki, boyle bir bahce?

berrince dedi ki...

Meyveyi yada sebzeyi dalından koparıp yemek gibi yok.
Sevgiler,

www.berrince.com

Funda dedi ki...

İşte hayat bu :)))
Ne mutlu bize, ne şanslıyız dalında bir meyva yada sebze gördüğümüz için. Dilerim gelecek nesiller de bu güzellikleri yaşar.
Sevgiler...

Yayla Sakızı dedi ki...

Bahceniz çok güzel olmuş.Hayrını görün inşallah.Çocuklar sonra torunlar sağlıkla içinde koştursun.Bizde bu sene 40 meyve ağacı diktik.Allah bize de meyvelerini yemeği kısmet eder inşallah.Sevgiler.

Özgül-Soframiz.de dedi ki...

Hülya'cigim ne kadar güzel, bizim de bize 10 km uzaklikta bir bahcemiz var . Maglum Almanya havasi müsaade ettikce hafta sonlari oraya gider mangal keyfi yapar nanelerimi, kuzu kulaklarimi yabani otlardan temizler capalarim. Hava bozuk oldugu zaman artik sen düsün ne kadar üzülürüm bahceye gidemedigimize. Nasil dinlediriyor degil mi? hele elimizle diktigimiz sebzeler, otlar veya agaclar nasil mutlu ediyor degil mi? Güzel bahcenden daha cok resimler beklerim sayfan da.
Sevgilerimle